O programu

Svět společensky prospěšných nápadů a projektů podporujeme od samotného založení sítě Impact Hub. Záhy jsme zjistili, že řada zajímavých týmů řeší podobné věci – nastavení byznys modelu, měření dopadu, stabilizaci struktury a finančních plánů apod. Vytvořili jsme pro ně akcelerační program, který jim měl pomoci v praktických věcech, ale i ve vytváření dlouhodobé vize a udržitelného provozu. Poskládali jsme panel mentorů a konzultantů, začali budovat silný network a sledovali, jak díky tomu neziskovky objevují svou unikátní hodnotu a chuť růst.

Od roku 2021 si přejeme totéž pro osobnosti a lídry, kteří vytvářejí přidanou hodnotu pro své okolí. Lokální komunity stojí často stranou zájmu médií, korporací i společnosti jako celku. Chceme jim dát možnost rozvinout se, aby mohli vystoupit ze své sociální bubliny a zapojit i zaujmout co nejvíce lidí. Tak hurá do práce!

Finále 12. běhu

Společně jsme silnější

 

Za 12 běhů naším programem prošlo více než 100 skvělých týmů. Mezi nimi neziskovky a společensky prospěšné projekty s nejrůznějším zaměřením. Podpořili jsme například rozvoj sexuální asistence, paliativní péče a dobrovolnických aplikací, také provoz ovocného sadu nebo společensky odpovědného nahrávacího studia… Další úspěšný příběh, který budeme vyprávět, může být ten váš.

Kdo jsou vítězové Impact First?

Jaký je jejich příběh, co se naučili a čím se můžete inspirovat?

Appka zefektivňuje dobrovolnou práci v hodnotě miliardy

Ondřej a Luky se potkali ve skautu a jako vedoucí ví, kolik času zabere administrativa, papírování nebo komunikace s rodiči. Rozhodli se proto vytvořit aplikaci, která se stala okamžitě hitem napříč oddíly. Vydali už 21 verzí, jejich Levitio má aktuálně přes 2300 uživatelů a stali se vítězi 12. běhu akcelerátoru Impact First.

Koukat méně pod nohy a více dopředu, radí vítězný projekt Tamjdem

Povídali jsme si s projektem Tamjdem, vítězem 11. běhu Impact First, o tom, jak vypadá dřina s mentorem, jak zjednodušit zaučování nových kolegů, nebo jak chtějí pomoct neziskovkám shánět dobrovolníky, kterých je věčně nedostatek.

Zlepšují stravování dětí. Cenu mentorů získala Skutečně zdravá škola

Když dvanáct mentorů rozhodovalo o vítězi 11. běhu Impact First, jednohlasně zvolili projekt Skutečně zdravá škola. „Spolupráce s nimi byla fantastická a jejich nadšení se jim podařilo přenést i na mentory,“ říká o projektu mentorka Regina Kubcová.

Máte zájem? 

Můžete nezávazně vyplnit krátký formulář a budeme v kontaktu. Pošleme vám link na oficiální přihlášku či případné novinky k programu.

Organizátoři programu